Huzurevi whatsapp

Huzurevinde - Bakımevinde Doktor Hizmeti

İstanbul – Kartal Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevimizde konuklarımızın temel ihtiyaçlarını, öz bakımlarını, psikolojilerini, sosyal aktivitelerini dikkate alarak hizmetler sunduğumuz gibi genel sağlık durumlarına özen göstererek onları yakından takip etmemizi sağlayan hizmetler de sunmaktayız. Bunları ambulans hizmeti, hemşire hizmeti, fizik tedavi destek hizmeti, psikiyatri hizmeti, diyetisyen ve doktor hizmeti olarak sıralayabiliriz. Yaşlılık dönemi özel bakım gerektiren sağlık sorunlarının sık sık yaşandığı bir dönemdir ve bu dönemde sağlık ekibi desteği oldukça önemlidir. Yaşlılarımızın ve hastalarımızın ihtiyaçlarına uygun olarak tasarladığımız bu hizmetlerimiz, konuklarımızın yaşam kalitesini arttırmakta mutlu güvende yaşamalarına destek olmaktadır.

Huzurevi ve Bakımevine Doktor Ne Sıklıkla Gelmektedir?

İstanbul – Kartal Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevimizde doktorumuz, konuklarımızın genel sağlık durumlarını takip etmek için her Çarşamba ve Cuma günü kurumumuza gelmektedir. Doktorumuz haftanın iki günü konuklarımızın sağlık durumlarını takip etmektedir.

Huzurevi ve Bakımevi’ne Takip İçin Gelen Doktorun Uzmanlık Alanı Nedir?

İstanbul – Kartal Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevi’mize konuklarımızın genel sağlık durumlarını takip etmek üzere gelen doktorumuz Genel Cerrahi ve Yoğun Bakım Uzmanıdır.

Huzurevi ve Bakımevi’nde Doktor Hastaların Genel Sağlık Durumlarını Takip Etmek İçin Neler Yapar?

Her hafta her hastamızın genel sağlık taramaları yapılır. İlaçları kontrol edilir.

Belirli rutinlerle kan, idrar ve gaita numuneleri alınarak sağlık ocaklarına teste gönderilir. Gelen tahlil sonuçlarına bağlı olarak konuklarımızın ilaçları, ilaç dozları belirlenir. Konuklarımızın bir hastalık yaşamaları durumunda da erken teşhis ile tedavi olmaları sağlanmaktadır.

İstanbul – Kartal Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevi’mizde Doktor Hizmetimizin Olması Neden Önemlidir?

Yaşlı bireylerin ya da bir takım hastalıklarla bir ömür yaşamak zorunda olan bireylerin sağlık hizmetine, hemşireye, doktora hızlı şekilde ulaşabilmeleri çok önemlidir. İstanbul – Kartal Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevi’mizde konuklarımıza ihtiyaç duydukları her an destek olması için 7/24 hemşire hizmetimiz bulunmaktadır. Doktorumuzda düzenli ziyaretleri ile haftanın iki günü konuklarımızın rutin takiplerini yapmakta ve herhangi bir hastalık durumunda erken teşhiste bulunmaktadır.

İstanbul – Kartal Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevi’mizdeki doktorumuz konuklarımızın genel sağlık durumlarını düzenli şekilde takip eder. Acil bir durum yaşandığında anında müdahale eden sağlık personelimiz ve hemşiremizle konuklarımız her an kendilerini güvende hisseder.

Özellikle yaşlılıkta hastalık durumu bireyi strese sokar. Konuklarımızın, hastalık anında müdahale edecek uzmanların, yanı başında olduğunu bilmesi onları rahatlatır. Huzurlu bir ortamda yaşamalarına katkı sağlar.

Konuklarımızın herhangi bir sağlık sorunu olduğunda profesyonel desteğin yanında olduğunu bilmesi yalnızlık korkusu, endişe ve depresyon gibi sorunlar yaşamalarının da önüne geçer.

Kurumumuzdaki sağlık hizmetleri sevdiklerini bize emanet edenlerin de mutlu olmalarını sağlar. Sevdiklerine ihtiyaç duyduğu her an profesyonel ellerin destek olacağını bilmek, onları rahatlatır. Yaşlılarımızın-hastalarımızın aileleri, bize emanet ettikleri sevdiklerinin iyi olduğunu bilir ve yastığa başlarını rahatça koyar.