Huzurevi whatsapp

Yaşlı Bakımı

Evlerimizin büyükleri yaşlılarımız yaşam şartlarımız, çalışma düzenimiz nedeniyle evde yalnız kalmamalıdır. Günlük koşuşturmaların arasında yaşlılarımızın bakımlarını, sağlık için gerekli takiplerini düzenli olarak yapamayabiliriz. Oysa onların huzur içinde yaşamaları, sağlıklı olmaları için ciddi bir özen ve takip gerekmektedir.

Değişen fizyolojik ve psikolojik şartlar yaşlı bakıcı ihtiyacını da günden güne artırmıştır. Oysa evde alınan yaşlı bakıcı hizmeti her zaman sanıldığı kadar güvenli olmaya bilir. Yaşlı bakıcılığı yapacak kişinin mutlaka bu alanda eğitim alması tecrübe sahibi olması gerekir. Eğer evinizde profesyonel yaşlı bakıcı desteği alamayacaksanız yaşlınızı hiç merhameti, özeni, takip yeteneği olmayan birine emanet etmiş olabilirsiniz.

Yaşlı bakımı hem maddi hem manevi olarak güçlü ve donanımlı olmayı gerektirir. Yaşlılarımızın kurumumuzda evlerinde olduğu kadar rahat hissetmeleri için bütün ekibimizle özveri ile çalışmaktayız. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve alanda eğitim almış yaşlı bakım personelimizle profesyonel hizmet sunmaktayız.

Yaşlının sağlıklı olabilmesi için beslenme konusuna da çok özen gösterilmelidir. Kurumumuzda yaşlının sağlığı için gerekli olan beslenme düzenine uyularak yemekler yapılır.

Yaşlı Bakımı Hizmeti Neden Kurumumuzdan Alınmalı?

Kurumumuzda yaşlı bakımı yapılırken yaşlının yaşadığı ortam onun sağlığı düşünülerek tasarlanır. Oda yaşlının ihtiyaçlarını kolay karşılayacağı ve bakımının kolay yapılacağı şekilde hazırlanır. Yaşlının oda temizliği özenle yapılır.

Kurumumuzdaki 7/24 hemşire ve doktor hizmetimiz ile yaşlılarımızın beden sağlığı, ilaçları sürekli takip altında tutulurken ruh sağlığı da ihmal edilmez yaşlımıza psikolog desteği de sunulur. Yaşlımızın kullanması gereken ilaçlar doğru dozda ve doğru periyotta yaşlımıza verilir.

Yaşlımız ilerlemiş yaşı nedeniyle bazı şeyleri gerçekleştiremeyebilir. Gerçekleştiremedikleri her işlerinde onlara destek oluyoruz. Yaşlının kalbini kırmadan ona şefkatle, saygıyla muamele ediyoruz.

Yaşlıda Alzheimer

Beyin sinir hücreleri öldüğünde yenilenmeyen hücrelerdir. Henüz 20’li yaşlardan başlamak üzere her insanın beyin hücrelerinin hemen hemen 50.000’i her 24 saatte bir ölür. Yaş ilerledikçe artan beyin sinir hücresi kaybının etkisiyle bireyde unutkanlık artabilir. Unutkanlık artarak bunama(demans) ve Alzheimer hastalığına kadar ilerleyebilir.

Yaşlılarda görülen unutkanlıkların tümü demans hastalığı (bunama) belirtisi değildir. Demans’tan şüphelenmek için unutkanlık düzeyinin yaşlının günlük yaşamını ciddi oranda etkilemesi gerekmektedir.

Bunama demans hastalığı yaşlının hafıza, dikkat ve dil becerilerinde ciddi sorunlar yaşamasına neden olduğunda, yaşlının günlük aktivitelerini belirgin şekilde etkilediğinde dikkate alınmalı ve gerekli takipler, tedaviler yapılmalıdır. Aile bireylerinin alzheimer hakkında detaylı bilgiye sahip olması önemlidir.