Huzurevi whatsapp

Diyetisyen Kontrolünde Huzurevi ve Bakımevi Yemekleri

İstanbul Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevi olarak her konuğumuzun dengeli ve sağlıklı beslenmesini çok önemsiyoruz. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin yaşam kalitesini arttırdığının farkındayız.

Kartal Tatlı Hayat Huzurevi olarak konuklarımızın yemekleri sağlıklı olmasının dışında oldukça da lezzetlidir. Mideye ve göze hitap eden yemeklerimizi tüketmek konuklarımızı mutlu eder. Öğünlerimiz sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği ve ara öğünler olarak planlanır. Kullandığımız malzemeler taze, doğal ve sağlıklıdır.

Kurumumuzda hazırladığımız yemeklerin tümü, içerdikleri besin ögeleri protein, vitamin, mineral ve lif içeriği açısından zengin ve dengelidir. İstanbul’da güvendiğiniz huzurevi olarak yaşlı bireylerin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için yemek listelerimizi özenle hazırlamaktayız. İstanbul huzurevimizde hazırladığımız menülerimizde sebzeler, meyveler, tam tahıllar, protein kaynakları (et, balık, tavuk, yumurta, baklagiller) ve sağlıklı yağlar bulunur. Yemeklerdeki tuz ve şeker miktarları kontrollüdür. Bu sayede hipertansiyon ve şeker hastalığı gibi sağlık sorunları yaşanmaması için önemler almış oluruz. Hayatın her döneminde olduğu gibi yaşlılık döneminde de su tüketimi çok önemlidir. Yeterli su tüketimi ile vücut fonksiyonlarının düzgün çalışır. Konuklarımızın su tüketimleri için de teşvik edici tutum sergilemekteyiz.

Yaşlı ya da hasta tüm konuklarımızın öğün planlamaları, genel sağlığın korunması ve yaşam kalitesinin artırılması amacıyla uzman diyetisyen kontrolünde yapılmaktadır.

Konuklarımıza porsiyon kontrolü ile sunduğumuz ara öğünler de bedenlerini yormayacak şekilde hazırlanır. Öğünlerimiz yaşlılarımızın ve hastalarımızın bireysel özelliklerine uygun olarak hazırlanır. Bireyin yaşına, genel sağlık durumuna varsa uyulması gereken perhizlerine dikkat edilerek yemekler hazırlanır.

Havanın güzel olduğu günlerde özellikle ara öğünlerimizi bahçemizde yemeyi tercih ederiz. Bu sayede temiz ve güzel havanın tadını çıkaran konuklarımız lezzetli ara öğünlerini yerken sohbet etme, sosyalleşme imkanı da bulur.

Huzurevimizde yaşayan bireylerin sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlamak amacıyla, uzman diyetisyenler tarafından özenle hazırlanan yemekler, sadece lezzetli değil aynı zamanda besleyici ve sağlıklı bir yaşam için gerekli olan besin ögelerini içermektedir. İstanbul huzurevi Tatlı Hayat bakımevimizde yemekler, diyetisyen kontrolünde özel olarak planlanan menülerle, yaşlı bireylerin özel beslenme ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanmaktadır.